محل تبلیغات شما
وقتی یکی از دوستان کتاب گلستان سعدی را من هدیهمیداد، اصلا فکرش را هم نمیکرد که از نظر من بهترین هدیه ای باشد که امسال از کسیگرفته ام. این کتاب را خیلی ها در خانه هایشان دارند و شاید خیلی از قسمتهایش را همخوانده اند، ولی کتابی است که به بارها خواندنش می ارزد. کهنه نمیشود و علیرغمکهنگی بعضی از کلمات و اصطلاحاتش، انگار در مورد همین امروز صحبت میکند. وقتی آنرا میخوانی، میفهمی که صدها سال پیش هم روزگار به همین منوال بوده که بوده. اینکه میگویند آدمها بدتر شده اند، نامردی افزایش پیدا کرده، متمولین از یاد فقرابیگانه شده اند و. میبینی که نه. اوضاع در روزگار سعدی هم به همین ترتیب بودهاست. بعضی از حکایتهایش را بارها خوانده بودم ولی هر بار تازگی داشته است چرا کهاتفاقات تازه تری افتاده اند که هر کدام یکی از آن حکایتها را تداعی میکند. وقتیدوباره میخوانی اش، میفهمی که تربیت یک اتفاق مقطعی نیست بلکه امری است که هر روزو هر ساعت نیازمند آن هستیم و اگر به کناری بگذاریم، از خوی و خصلت انسانی دورمیشویم.

سخن گفتن و زندگی کردن

من، گودرز، 25 سال دارم! نوشته: گودرز صادقی

مجموعه داستانک های زنان ویرانگر - داستانک 1: یک زن، پنج مرد، پنج سکه بهار آزادی

هم ,هدیه ,همین ,سعدی ,بوده ,خیلی ,گرفته ام ,که امسال ,هدیه ای ,بهترین هدیه ,که هر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

barsdebides مهندس سلام daycreakenis Yazdandoost.ir طرح سفال-پوشش سقف-ورق رنگی-سقف شیب دار blizolinak دانلود رایگان فیلم تولیدی کیف lautcovinis برنامه نویسی