محل تبلیغات شما

چند سال پیش که برای تحصیلات در خارج از کشور مشاوره میدادم یک خانم پزشک برایگرفتن تخصص در خارج به من مراجعه کرد. سن و سالی از او گذشته بود ولی توسط مادرمقتدرش همراهی میشد. در حال پرسیدن اطلاعاتی در مورد وضعیت درآمد و خانوادگی و.بودم که نوبت تاهل رسید. پرسیدم: خانم دکتر شما ازدواج کرده اید؟

ناگهان مادرش با یک حالت تهاجمی (و شیرنه!) به جای او جواب داد: برای چهباید ازدواج بکند؟ با چه کسی ازدواج بکند؟ در این مملکت یک مرد سالم پیدا میشود؟همه مردها فاسد هستند!

پاسخ دادم: خانم! قصد اسائه ادب نداشتم. از روی کنجکاوی هم نپرسیدم. اینجا هممحلی برای خواستگاری برای همکاران جوانتر نیست که اگر دیدم مجرد هستند برایشانهمسر پیدا کنیم! فقط خواستم ببینم که همسر و فرزند دارند یا نه تا در مورد شانسگرفتن ویزا و اقامت صحبت بکنم.

بعد ادامه دادم: خداوند همه جانوران را جفت خلق کرده و در مورد آدمهای فاسد هموضع به همین منوال است. برای ارتکاب فساد (از آن نوعی که مد نظر شماست)، وجودحداقل دو نفر اامی است، یک مرد فاسد همراه با یک زن فاسد! مرد که به تنهایینمیتواند از آن نوع فسادها مرتکب بشود. در مقابل هر مرد فاسدی، یک زن فاسد نیزوجود دارد!

از مادر پرسیدم: همسر شما هم فاسد است؟ از این سوال ناراحت شد ولی تا آخر قضیهرا خواند. خیلی از ماها مبتلا به این مرض هستیم که همه را فاسد و خودمان را صالحمیدانیم.

واقعیت این است که اعتقادجنسیتی در مورد فساد و درستکاری آدمها یک امر بیهوده است. ما توسط پدران و مادرانواحد، سیستم آموزشی واحد، صدا و سیمای واحد، سازمانهای فرهنگی واحد، شیوه معیشت وزندگی واحد تربیت میشویم. این که فکر کنیم مردها فاسد هستند و زنها سالم، یابالعکس، تصور کودکانه ای است. جامعه فاسد را مردان و ن فاسد و جامعه سالم رامردان و ن سالم میسازند. بنابراین، بکوشیم منصفانه سخن بگوییم و از فرافکنی وخود معصوم پنداری بپرهیزیم.

سخن گفتن و زندگی کردن

من، گودرز، 25 سال دارم! نوشته: گودرز صادقی

مجموعه داستانک های زنان ویرانگر - داستانک 1: یک زن، پنج مرد، پنج سکه بهار آزادی

فاسد ,یک ,هم ,مورد ,مرد ,واحد، ,در مورد ,زن فاسد ,یک زن ,ازدواج بکند؟ ,با یک

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

vivagraphic دانلود آهنگ | دانلود آهنگ جدید آوای ماه دانلود oricprinag سریال رایگان سریال riapropisin دل نوشته بهار و پاییز David's notes